Fotoodmładzanie

to nieinwazyjny zabieg wykorzystujący energię IPL oraz RF, intensywnie napinający i odmładzający skórę. Zabieg przynosi doskonałe i szybkie rezultaty dzięki silnemu światłu o odpowiedniej długości fali IPL połączonemu z radiofrekwencją RF, których wspólne działanie pobudza komórki skóry właściwej zarówno do produkcji jak i przebudowy kolagenu.

Fotoodmładzanie jest kompleksowym zabiegiem pielęgnacyjnym polecanym zwłaszcza osobom oczekującym silniejszego efektu liftingu. Rekomendowany jest szczególnie w zmianach skórnych związanych z delikatnymi przebarwieniami oraz rumieniem w obrębie policzków.

Zabieg fotoodmładzania jest specjalistycznym połączeniem radioferencji RF z działaniem intensywnego źródła światła IPL. Wykorzystanie IPL wnikającego w niższe warstwy skóry, na swój sposób „uszkadza” rozciągnięte włókna kolagenowe, dzięki czemu RF jeszcze sprawniej i efektywniej wywołuje odrodzenie się tych włókien.

Podczas zabiegu odczuwalne jest delikatne pieczenie w obszarze poddanym działaniu głowicy. Zabieg nie wymaga znieczulenia oraz dodatkowego okresu rekonwalescencji.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg fotoodmładzania należy wykonywać w serii minimum 5 sesji w odstępach 2-tygodniowych.

Zabieg jest polecany przede wszystkim osobom, których skóra boryka się z utratą jędrności oraz pojawieniem się płytkich zmarszczek.

Znakomite rezultaty zabiegu odnosimy w walce z rumieniem, trądzikiem różowatym oraz teleangiektazjami.

Wskazaniami do zabiegu są także wszelkiego rodzaju zmiany pigmentacyjne w postaci piegów czy tez przebarwień posłonecznych, potrądzikowych oraz niejednorodny koloryt skóry.

Skóra nie powinna być opalana, zarówno w sposób naturalny jak i w solarium, na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.

Przyjmowanie antybiotyków, leków jak również ziół fotouczulających tj dziurawca i nagietka jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Ciążą i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka) są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Nie należy stosować mocnych peelingów chemicznych oraz peelingów drobno i grubo-ziarnistych na tydzień przed zabiegiem.

Nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Zaleca się stosowanie filtrów słonecznych min. SPF 30.

W trakcie serii zabiegów należy zrezygnować ze stosowania silnych peelingów chemicznych.

POWRÓT