Peelingi Chemiczne

Peeling medyczne to zabieg polegający na usunięciu defektów lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub/i skóry właściwej. Peelingi medyczne polegają na nałożeniu na skórę specjalnie dobranej do potrzeb skóry mieszaniny związków chemicznych w odpowiednim stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry wpływając na odnowę naskórka oraz skóry.

Azelac Peel to peeling, którego podstawową substancją czynną jest kwas azelainowy, który jest szczególnie polecany dla skóry wrażliwej. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla cery naczyniowej z trwałym rumieniem, dotkniętej nadmierną produkcją serum, trądzikiem, melasmą i innymi problemami pigmentacyjnymi.

Azelac System stanowi innowacyjne połączenie trzech postaci preparatów na bazie kwasu azelinowego. Zabieg dla skóry naczyniowej oraz wrażliwej, szczególnie polecany przy przebarwieniach pozapalnych oraz trądziku różowatym.

Ferulac Peel to peeling ,którego podstawową substancją czynną jest kwas ferulowy polecany przy wszystkich przejawach fotostarzenia rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu . Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie.

Lactipeel to peeling, którego podstawową substancją czynną jest kwas mlekowy mający działanie nawilżające dzięki czemu ma bezpośredni wpływ na procesy starzenia się w postaci zmarszczek oraz utraty jędrności skóry.

Nomelan Cafeico to peeling którego podstawową substancją czynną jest kwas kawowy przeznaczony do odbudowy grubości warstwy rogowej i stymulacji wymiany komórkowej skóry. Szczególnie polecany przy zmarszczkach średniej głębokości oraz bliznach potrądzikowych.

Kuracja na bazie kwasu kawowego silnie rozjaśniająca oraz redukująca przebarwienia powierzchowne i głębokie. Przeznaczona dla skóry z przebarwieniami pigmentacyjnymi zarówno powierzchownymi jak i melasmą na poziomie skóry właściwej.

Retix. C to peeling, którego podstawową substancją czynną jest retinol czyli czysta postać witaminy A, mająca silne działanie odmładzające oraz spłycające zmarszczki. Skóra jest widocznie jędrna i nawilżona. Zawarte w preparatach Retix witamina C oraz koktajl antyoksydantów działa regenerująco oraz rozjaśniająco na przebarwienia pigmentacyjne i pozapalne.

W formule Ferulac Valencia Peel wykorzystano zjawisko synergii 4 kwasów: trójchloroctowego (TCA), ferulowego, salicylowego oraz 3-O-etylo-askorbinowego. Takie połączenie wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe, inicjując syntezę włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu jędrności, elastyczności i nawilżeniu skóry.

Siła i głębokość działania kwasu TCA zależy od jego stężenia oraz tego, z jakimi składnikami zostaje skojarzony. W produkcie zastosowano tylko 10-procentowy TCA, co umożliwia użycie go u osób o bardziej wrażliwej skórze, a wysoką skuteczność keratolityczną uzyskano poprzez połączenie z 5-procentowym kwasem salicylowym. Kwas salicylowy rozpuszcza blaszki lipidowe pomiędzy korneocytami, otwierając drogę do głębszych warstw naskórka dla TCA i pozostałych aktywnych składników. Kwas ferulowy, silny absorber UV może przeniknąć bardzo głęboko, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepszą fotoprotekcję, a połączenie go z kwasem 3-O-etylo-askorbinowym nie tylko powoduje większą stabilność tej pochodnej witaminy C, ale również podwaja działanie antyoksydacyjne . Pochodna witaminy C poprawia strukturę skóry. Poadto kwas ferulowy i witamina C,wykazują działanie depigmentujące. Ferulac Valencia Peel posiada wszystkie niezbędne właściwości, aby walczyć z objawami fotostarzenia, a możliwość zakończenia zabiegu użyciem preparatów z retinolem dodatkowo wzmacnia jego działanie przeciwzmarszczkowe i depigmentujące, czyniąc go skutecznym narzędziem w walce z objawami fotostarzenia.

Skóra w obszarze poddanemu zabiegowi nie powinna być opalana, zarówno w sposób naturalny jak i w solarium, na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.

Ciążą i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka) są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Zaleca się stosowanie filtrów słonecznych min. SPF 30.

W obszarze poddanym peelingowi przez okres 2-3 dni po zabiegu nie wskazane jest stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu.

POWRÓT