Fala Radiowa RF

RF to zabieg wykorzystujący fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości opierający się na wywołaniu efektu cieplnego w tkance. Precyzyjne wykorzystanie radiofrekwencji niweluje efekty starzenia, łagodzi obrzęki, modeluje owal twarzy, znacznie spłyca zmarszczki oraz poprawia elastyczność i napięcie skóry. Jest to bezpieczna alternatywa dla zabiegów chirurgii plastycznej.

W zabiegu z użyciem fali radiowej wykorzystuje się działanie prądu wysokiej częstotliwości, który przepływając przez tkanki pobudza krążenie w głębszych warstwach skóry i poprawiając jej odżywienie. Silne działanie RF powoduje skrócenie włókien kolagenowych, co w efekcie poprawia jakości skóry ujędrniając ją, modelując owal twarzy, a także zwiększając napięcie skóry szyi i dekoltu.Fala radiowa działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach i redukuje wolne rodniki.

Przepływ prądu w tkankach powoduje pobudzenie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny do wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Zwiększenie ilości włókien elastynowych widoczne jest nawet do 3-6 miesięcy po zakończeniu terapii.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg fali radiowej należy wykonywać w serii minimum 5 sesji w odstępach 2-tygodniowych.

Zabieg jest polecany przede wszystkim osobom, których skóra boryka się z utratą jędrności oraz pojawieniem się płytkich zmarszczek.

Skóra nie powinna być opalana, zarówno w sposób naturalny jak i w solarium, na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.

Przyjmowanie antybiotyków jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Ciążą i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka) są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Nie należy stosować mocnych peelingów chemicznych oraz peelingów drobno i grubo-ziarnistych na tydzień przed zabiegiem.

Nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Zaleca się stosowanie filtrów słonecznych min. SPF 30.

W trakcie serii zabiegów należy zrezygnować ze stosowania silnych peelingów chemicznych.

POWRÓT